Позитивно мисленеПозитивно мислене

Позитивно мислене

Мечтайте правилно! МЕЧТИТЕ, целите и желанията ИМАТ глупавия НАВИК да се СБЪДВАТ!

За контакт: 0988 933 123
Email: info@pozivivnomislene.com

A. Айнщайн
"Ако искате да промените нещо малко в живота си, променете своето отношение и поведение, ако искате да направите големи, сериозни промени, тогава трябва да промените своето мислене“

  • Количката е празна
  • НАЧАЛО
  • ПРОМО ОБУЧЕНИЯ
  • ОТЗИВИ
  • БЛОГ
  • КОНТАКТИ
ЗАЯВИ ОБУЧЕНИЕ

Какво ни пречи да постигнем поставените цели?

вторник, 13 април 2021 / Публикувана в Блог

Какво ни пречи да постигнем поставените цели?

„Виждам целта, вярвам в себе си, не забелязвам препятствия ”- о, ако всичко в живота беше същото като в известния филм … Уви, на практика въпросът често се ограничава само до първата стъпка : виждаме целта, но не правим крачка към нея …

Защо се случва това и как може да се промени?

В ерата на популяризирането на идеите за успех и отдаденост, воля-неволя, се чудите: какви цели и задачи имате? Ако повечето хора са добри в поставянето на цели, изпълнението обикновено е трудно.

Според нас това се случва по три основни причини: страх, мързел и безотговорност.

  • Мнозина се страхуват да не сбъркат, да не бъдат опозорени, непотърсени, неразбрани. Това чувство парализира не само нашата воля и желание за действие, но и самия мисловен процес.

Страхуваме се дори да мислим за нещо и в крайна сметка избираме да „забравим“ за целите си и да продължим да живеем както вече сме свикнали.

Мързелът води до разпуснатост – ум, тяло, дух, каквото и да е. Липсата на дисциплина и желание за действие води до още по-голямо съмнение в себе си и загуба на интерес към живота. Често се използват оправдания: „уморен (а)“, „омръзна ми“, „не искам да правя това“, „не искам така“, „твърде трудно“. Мързелът ограничава, стеснява рамката, въвежда ни в период на стагнация.

Една от основните прояви на безотговорност е да вярваме, че всички са ни длъжни: родители, приятели, колеги, шефове, държавата и целият свят като цяло.

Мнозина прехвърлят отговорността за решаването на своите житейски задачи и за последиците от избора си върху другите. Това е състояние на духа, когато „нищо не зависи от мен“. И ако нищо не зависи, тогава защо да правим нещо?

Ако ви е писнало да живеете както преди, постоянно да гледате назад към другите, ако искате да гледате с увереност към бъдещето, започнете днес, точно сега.

  1. Поемете отговорността за живота си в свои ръце

Помислете защо ви е удобно в настоящата ви позиция. Защо е изгодно да не постигнем поставените цели и да не подобрим настоящата ситуация. И когато все пак постигнете целите си – къде ще бъдете, как ще се чувствате? Защо ви трябва това? Отговорете на тези въпроси възможно най-честно. Виждайки „двойното дъно“ на ситуацията, ще намерите свобода и ще разберете колко много искате нещо.

  1. Не бъдете мързеливи, предприемете действия

Изглежда лесно да се каже, но не е трудно да се направи, ако имате правилната мотивация. Когато съзнателно вземате решение и искате нещо не само с „главата“ си, но и със сърцето и душата си, вие получавате мощен импулс към действие. В психологията такова състояние на почтеност и искреност пред себе си се нарича конгруентно. Можете да черпите огромен ресурс от него, благодарение на него можете да премествате всякакви планини.

  1. Научете се да използвате страха си

Страхът е нашата защитна реакция и всеки, дори и най-успешният и целенасочен човек, го има. Благодарение на страха мислим за последствията и рисковете, усещаме реалността на случващото се по-остро – но само ако не му позволим да ни контролира. Погледнете ситуацията от различни ъгли.

Да приемем, че се страхувате да сгрешите. Помислете отново коя грешка някога ви е „контролирала“. След толкова години все още ли ви се струва толкова страшно и необратимо? Как бихте поправили тази ситуация сега? Към кого бихте се обърнали за помощ? Направете го във въображението си. Почувствайте как тялото ви се отказва от страха. Благодарете му, че ви защитава и защитава толкова дълго от грешки. Тази проста, но мощна техника позволява невероятно облекчение. И най-важното е, че можете да го изпълнявате, когато пожелаете и колкото пъти искате.

Прочетете също ”Техника за преобразуване на негативните чувства в позитивни действия“

И накрая, не забравяйте да се похвалите за дори малки успехи и стъпки към целта си. Като се радвате на малко, ще бъдете изпълнени с увереност и смелост да постигнете повече.

 

Още интересни статии по темата

Развиване на позитивно отношение към света, другите хора и самия себе си
Как да придобиете увереност в себе си?
5 основни причини за ниско самочувствие

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Тренинг
„Позитивно мислене“

ПРОЧЕТЕТЕ ПОВЕЧЕ

Психологическо Айкидо

ПРОЧЕТЕТЕ ПОВЕЧЕ

Практическа психология: Тренинг увереност

ПРОЧЕТЕТЕ ПОВЕЧЕ

Управление на емоциите. Тренинг за емоционален самоконтрол

ПРОЧЕТЕТЕ ПОВЕЧЕ

Тренинг ,,Устойчиво поведение в сложни ситуации“

ПРОЧЕТЕТЕ ПОВЕЧЕ

СТРЕС МЕНИДЖМЪНТ – Управление на стреса и работа с различните психични състояния

ПРОЧЕТЕТЕ ПОВЕЧЕ

АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА НАШИЯ БЮЛЕТИН И БЕЗПЛАТНИ МАТЕРИАЛИ


ПОЗИТИВНАТА НИ ФЕЙСБУК СТРАНИЧКА

Позитивнo мислене

  • Социални профили

© 2005 - 2018 Позитивно Мислене SEOMAX.BG logo Изработка на сайт от SEOMAX | Защита на личните данни | Общи правила за ползване | KZP | OPC

TOP