Позитивно мисленеПозитивно мислене

Позитивно мислене

Мечтайте правилно! МЕЧТИТЕ, целите и желанията ИМАТ глупавия НАВИК да се СБЪДВАТ!

За контакт: 0988 933 123
Email: info@pozivivnomislene.com

A. Айнщайн
"Ако искате да промените нещо малко в живота си, променете своето отношение и поведение, ако искате да направите големи, сериозни промени, тогава трябва да промените своето мислене“

  • Количката е празна
  • НАЧАЛО
  • ПРОМО ОБУЧЕНИЯ
  • ОТЗИВИ
  • БЛОГ
  • КОНТАКТИ
ЗАЯВИ ОБУЧЕНИЕ

3 прости, но важни практики за благодарност

вторник, 10 януари 2023 / Публикувана в Позитивни мисли

3 прости, но важни практики за благодарност

3 прости, но важни практики за благодарност

Светът се развива постоянно. Неговата трансформация е неизбежна и не зависи от нас. Поради тази причина ние трябва да сме винаги готови за измененията и трябва да знаем как да ги приемаме. Най- добрата реакция е тази, при която отговаряме на ситуацията с благодарност. Както пише Конфуций, в състояние на яснота и благодарност към всичко и всички ние имаме чувство на сигурност и увереност, което ни помага да постигнем това, към което се стремим.

Съвременните психолози са съгласни с мнението на древните мъдреци. Те са установили, че в моментите на благодарност, в мозъка ни се активират частите, които отговарят за социалната връзка, обичта и намаляването на напрежението.

Ако не сте свикнали да благодарите, не се притеснявайте! Умението да казвате искрено „благодаря“, както и всяко друго, може да бъде развито и усъвършенствано. Три ефективни практики ще ви помогнат да направите това. И така, на кого трябва да казвате „благодаря“ по- често?

3 прости, но важни практики за благодарност

Благодарете на себе си

Малък процент са хората, които са свикнали да благодарят сами на себе си. Поради тази причина е добре да си напомняте чрез предупреждения в телефона или стикери, които се лепят навсякъде. Всеки път, когато видите напомнянето си задайте въпроса: „За какво мога да си благодаря сега?“. Не е нужно да търсите грандиозни причини. Може да си благодарите, че тази сутрин сте направили кратка тренировка или, че сте си легнали навреме.

Как ще ви помогне това? Практиката ще ви избави от повишената самокритичност.; Ще ви позволи да установите подкрепяща връзка със себе си.; Ще ви научи да се грижите за себе си.

Благодарете на другите 

Поставете си за цел да намирате пет причини да благодарите на познати и непознати хора всеки ден. Кажете „Благодаря!“ на шофьора на автобуса, на касиерката в супермаркета или на семейството си. Можете да изразите чувствата си не само с думи, но и с дела – подарете бонбон на колега или да направите кафе на любимия човек.

Как ще ви помогне това? По този начин поддържате силни връзки с близките си.; Научавате се да цените хората около вас и да създавате нови познанства.

3 прости, но важни практики за благодарност

Благодарете на света 

Снимайте моментите, които искате да запазите в паметта си. Красива снимка на розовото небе по залез или на заснежените дървета през зимата – всичко, което ви дава повод да благодарите. След това можете да го прегледате и да изживеете отново положителните емоции.

Щом превърнете тази практика в част от ежедневието си може да преминете към задачи за „напреднали“. Благодарността за приятните моменти не е всичко. Отделна суперсила, която също може да тренирате, е да откривате ценни преживявания в неприятни ситуации. Затова следващия път, когато се сетите за неприятен момент от миналото, помислете защо ви е изпратено това преживяване и на какво ви е научило.

Как ще ви помогне това? Като практикувате навика да благодарите редовно, завинаги ще се сбогувате с „тунелното“ възприемане на събитията. Не само ще се почувствате по-добре, но и мисленето ви ще се промени от негативно към реалистично. Всичко това ще ви помогне да се адаптирате към драматичните промени в света по по-ефективен начин.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ...
Позитивни самовнушения
Позитивно мислене чрез спортове
Защо е важна емоционалната интелигентност?
  • Tweet

Още интересни статии по темата

Дневник на тревожността- как и защо да го водим?
Дневник на тревожността- как и защо да го водим?
паническа атака
Как да си помогнете при пристъп на паническа атака?
риболов
Позитивно мислене чрез спортове

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Тренинг
„Позитивно мислене“

ПРОЧЕТЕТЕ ПОВЕЧЕ

Психологическо Айкидо

ПРОЧЕТЕТЕ ПОВЕЧЕ

Практическа психология: Тренинг увереност

ПРОЧЕТЕТЕ ПОВЕЧЕ

Управление на емоциите. Тренинг за емоционален самоконтрол

ПРОЧЕТЕТЕ ПОВЕЧЕ

Тренинг ,,Устойчиво поведение в сложни ситуации“

ПРОЧЕТЕТЕ ПОВЕЧЕ

СТРЕС МЕНИДЖМЪНТ – Управление на стреса и работа с различните психични състояния

ПРОЧЕТЕТЕ ПОВЕЧЕ

АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА НАШИЯ БЮЛЕТИН И БЕЗПЛАТНИ МАТЕРИАЛИ


ПОЗИТИВНАТА НИ ФЕЙСБУК СТРАНИЧКА

Позитивнo мислене

  • Социални профили

© 2005 - 2018 Позитивно Мислене SEOMAX.BG logo Изработка на сайт от SEOMAX | Защита на личните данни | Общи правила за ползване | KZP | OPC

TOP